رومشگان نیوز
پایگاه تحلیلی اخبار علمی سیاسی فرهنگی اقتصادی اجتماعی و....

آخرین ارسال های تالار گفتمان
بازدید : 175 مرتبه
تاریخ : 30/07/1392

معلمان تهران در اجتماع چند هزار نفری خود در روز دوشنبه 18 اردیبهشت سال 40، با صدور قطعنامه ای روز 12 اردیبهشت را به مناسبت شهادت خانعلی روز معلم اعلام کردند. 12 اردیبهشت از نظر تقدم تاریخی یادآور حادثه ای است که درسال 1340 شمسی اتفاق افتاد. اما شهادت استاد مطهری درست 18 سال بعد در 11 اردیبهشت 58 باعث تثبیت این روز در تقویم انقلاب اسلامی شد ... جعفر شریف امامی در اسفندماه سال 39 کابینه خود را به مجلس شورای ملی معرفی کرد و پست وزارت فرهنگ رابه دکتر جهانشاه صالح سپرد. در جلسه روز یکشنبه دهم اردیبهشت ماه سال 1340 جهانشاه صالح وزیر فرهنگ لایحه ای در باره ترمیم حقوق فرهنگیان به مجلس شورای ملی ارسال کرد. انتشار خبر، واکنش معلمان به خصوص دبیران دبیرستان‌های تهران را برانگیخت. چندصد نفر از معلمان به دعوت باشگاه مهرگان که ریاست آن با محمد درخشش بود، برای اثرگذاری بر رای نمایندگان، از صبح روز سه‌شنبه 12 اردیبهشت ماه سال 40 در گوشه ای از پیاده رو میدان بهارستان تجمع کردند. نزدیک ظهر معلمان شعارهایی علیه دولت سردادند، ماموران شهربانی برای متفرق کردن معلمان از ماشین‌های آب ‌پاش استفاده کردند. خانم ‌معلم‌ها که در صف جلو ایستاده بودند سر تا پا خیس شدند. چند نفر از معلمان مرد جلو رفتند تا سر لوله‌های آب را به سمت دیگری برگردانند. یکی از آنها معلم جوان 29 ساله‌ای به نام ابوالحسن خانعلی بود. سرگرد ناصر شهرستانی، رئیس کلانتری میدان بهارستان، با اسلحه کمری به سمت معلمان شلیک کرد. گلوله‌ای به سر ابوالحسن خانعلی خورد و بر زمین افتاد. دو نفر دیگر هم مجروح شدند. ابوالحسن خانعلی، اهل روستای کن تهران، مجرد و دبیر فلسفه و عربی دبیرستان جامی در خیابان اسکندری بود. ابوالحسن با مدرک لیسانس معقول و منقول درسال 1335 به استخدام وزارت فرهنگ در آمد. هنگام شهادت علاوه بر شغل معلمی دانشجوی دوره دکترای فلسفه دانشگاه تهران بود. خانعلی فاقد گرایش حزبی بود و در تظاهرات میدان بهارستان هم نقش رهبر، سخنران یا سخنگو نداشت. بعد از تیراندازی اوضاع متشنج شد. معلمان فریاد می زدند و شعار می‌دادند (علیه دولت و نخست‌وزیر). ماموران تیر هوایی شلیک می‌کردند و عده‌ای از آنها با باتوم معلم‌ها را می‌زدند. صدای تیراندازی پلیس وسروصدای معلمان در صحن مجلس شنیده می‌شدادامه مطلب ...
موضوع : فرهنگیان - وزیر اموزش وپرورش
ارسال توسط romeshkannews2
اول مهر و گفت‌وگوی تفصیلی تسنیم با سرپرست وزارت آموزش و پرورش
خبرگزاری تسنیم: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش معاونت اقتصادی تشکیل خواهد شد که یکی از فعالیت‌های آن تعیین منابع جدید برای آموزش و پرورش مستقل از منابع دولتی است، همچنین خبرهای خوشی از بیمه طلایی فرهنگیان در راه است.
 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر فانی این روزها یک بار دیگر حضور در رأس وزارت آموزش و پرورش آن‌هم به‌عنوان سرپرست را تجربه می‌کند چرا که وی سال 84 نیز به‌مدت 72 روز به‌عنوان سرپرست در این وزارتخانه فعالیت کرد.

فانی در این روزها تلاش می‌کند تا اوضاع و احوال آموزش و پرورش را که به‌اذعان برخی از کارشناسان پرتلاطم است، آرامشی بخشد، بنابراین سیاست‌های 7گانه‌ای را طراحی کرده در راستای تحقق آنها گام برمی‌دارد.

شاید بتوان گفت که اقتصاد آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین مسائلی است که این روزها آقای سرپرست برای آن برنامه‌های خاصی را دارد و تیم ویژه‌ای را برای پیگیری این موضوع مأمور کرده است تا جایی که شاید برای نخستین بار معاونت جدید اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شود.

برای آگاهی از سیاست‌های فانی برای وزارت آموزش و پرورش به‌ویژه برنامه‌های اقتصادی‌اش گفت‌وگویی را با وی انجام داده‌ایم.

** تسنیم: آقای فانی، شما بارها در صحبت‌های‌تان به تقویت و افزایش انگیزه معلمان با استفاده از مشوق‌های مختلف خبر داده‌اید که یکی از این مشوق‌ها توجه به وضعیت معیشتی فرهنگیان است،‌ آیا تعیین مشاور اقتصادی برای وزارت آموزش و پرورش نیز در همین جهت است؟‌ می‌خواهیم بدانیم چه ضرورتی را احساس کردید که تصمیم گرفتید یک مشاور اقتصادی برای آموزش و پرورش انتخاب کنید؟ آیا ممکن است برای نخستین بار معاونت اقتصادی را در آموزش و پرورش تشکیل دهید؟ادامه مطلب ...
موضوع : فرهنگیان - وزیر اموزش وپرورش
ارسال توسط romeshkannews2
رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگوی تفصیلی با تسنیم:
خبرگزاری تسنیم: رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان گفت: باید در چارچوب میراث اسلامیت و عقلانیت در رابطه با امور آموزش و پرورش کشور برنامه ریزی کنیم در رابطه با مباحثی همچون تعهد خدمت دانشجو معلمان باید نظرات کارشناسی موافق و مخالف را شنید.
 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روزگاری دانشگاه تربیت معلم پایگاهی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش بود اما فعالیت این دانشگاه طی سال‌های اخیر تضعیف شده بود تا اینکه دانشگاه فرهنگیان در سال 1390 پس از ابلاغ اساسنامه آن توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت فعالیت خود را آغاز کرد با شکل‌گیری این دانشگاه جذب 25 هزار دانشجوی متعهد خدمت از طریق آزمون سراسری سال 1391 در دستور کار قرار گرفت.

اما پیشینه مراکز تربیت معلم در کشور برمی‌گردد به  سال 1229 و تاسیس دارالفنون و گسترش مدارس جدید که احساس نیاز به معلم به ویژه معلمانی که با اصول تعلیم و تربیت جدید آشنا باشند را ایجاد کرد بنابراین اولین اقدام رسمی در زمینه تربیت معلم تصویب قانونی در اردیبهشت ماه سال 1229توسط مجلس شورای ملی بود.

ا/ادامه مطلب ...
موضوع : فرهنگیان - وزیر اموزش وپرورش
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد
خبرگزاری تسنیم: سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان در جلسات مشترکی که با آنها دارم صحبت‌هایم را نقد کنند، گفت: مطالعات اولیه برای تشکیل شورای معلمان را انجام داده‌ایم وپیشنهاد تشکیل پارلمان معلمی را ارائه کرده‌ام.
 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جمعی از معلمان ریاضی از سراسر کشور با علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش دیدار داشته و خواسته‌های خود را مطرح کردند.

در این دیدار جمعی از معلمان ریاضی طی سخنانی خطاب به سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیازها و مشکلات خود را مطرح کردند، احیای انجمن‌ها و خانه‌های ریاضیات و استفاده از خدمات نیروهای آنها در سطح وزارتخانه، برگزاری کنفرانس‌های آموزشی ریاضیات با حمایت آموزش و پرورش و با مشارکت انجمن‌های علمی،‌استفاده از ظرفیت‌های معلمان پس از بازنشستگی، تشکیل شورای معلمان و برنامه ریزی برای برگزاری سیزدهمین کنفرانس ریاضی کشور، چند تالیفه کردن کتب درسی و استفاده از تجارب استان‌های مختلف در تالیف کتب از جمله درخواست‌های معلمان ریاضی از فانی بود.ادامه مطلب ...
موضوع : فرهنگیان - وزیر اموزش وپرورش
ارسال توسط romeshkannews2
بازدید : 204 مرتبه
تاریخ : 13/06/1392

 

سایت زیر جهت ارسال نطر وارتباط مستقیم با سرپرست وزارت اموزش وپرورش میباشد

 

 http://farhangiannews.ir/view-10703.html

فرهنگیان نیوز

 

 

Xلینک ثابت
موضوع : فرهنگیان - وزیر اموزش وپرورش
ارسال توسط romeshkannews2
صفحه ی بعدی (/274675-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4/2) 1 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 1 از 1   |   12 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
امکانات مفید
معرفی رومشگان نیوز به دوستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by 20Tools

ابزار معرفی وبلاگ به دوستان

طالع ازدواج

 

کد طالع بینی ازدواج

گفتگوی دوستانه
پیوند ها
نظر سنجی
به نظر شما امسال مربیان پیش دبستانی ومعلمان شرکتی اخراجی استخدام میشوند ؟

استخدام میشوند
به احتمال زیاد استخدام میشوند
به احتمال ضعیف استخدام شوند
اسخدام نمیشوند

مشاهده نتایج نظر سنجی


به نظر شما دولت جدید قادراست تورم را مهارکند ؟

بله قادراست
از توان دولت خارج است
شاید درآینده ی دورقادربه مهارتورم شود

مشاهده نتایج نظر سنجی


اسلایدر

دانلود فیلم